Nękanie w internecie - czy jest to karalne zjawisko?
Nękanie w internecie, czyli cyberstalking. Czy tego typu zjawisko jest karalne? Kto może być ofiarą cyberstalkingu? Szukaj odpowiedzi w naszym artykule.
2021-06-22, 12:15

Nękanie w internecie - co to jest cyberstalking?

Czym jest cyberstalking? Inaczej zwane nękanie w internecie to zjawisko, z którym coraz częściej możemy spotkać się w sieci. Kogo dotyczy?


Kto może być ofiarą cyberstalkingu?

Warto wiedzieć, iż ofiarą nękania w internecie może być absolutnie każdy. Cyberstalking to stosunkowo nowe przestępstwo. Niejmniej jednak jest ono stypizowane w kodeksie karnym. To zachowanie, które przejawia się wzbudzeniem uzasadnionego poczucia zagrożenia lub naruszenia prywatności pokrzywdzonego w sieci poprzez uporczywe nękanie go.

Czy nękanie w internecie jest karalne?

Biorąc pod uwagę, iż nękanie w internecie figuruje w kodeksie karnym jako przestępstwo może być karane. Jakie formy przybiera cyberstalking? Mogą to być bezprawne oszczerstwa na forach czy też stronach opiniotwórczych. Inna forma to uporczywe zamieszczanie na forach internetowych czy w serwisach opinii wpisów dotyczących życia prywatnego czy zawodowego nękanej osoby. Gdzie szukać pomocy? Warto skontaktować się z firmą Czyścimy Internet, która posiada wieloletnie doświadczenie w walce z bezprawnym zachowaniem w internecie. Jak działają? Przeczytaj o tym na oficjalnym blogu firmy, gdzie dowiesz się także więcej o cyberstalkingu.

KONTAKT / AUTOR
czysciemy internet
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.