Pozytywne komentarze w sieci a prawo
Czy pozytywne komentarze w sieci mogą łamać prawo? Jak najbardziej! Sprawdź jak to działa zaznajamiając się z informacjami w naszym artykule.
2020-09-09, 14:58

Pozytywne komentarze w sieci vs te negatywne

W dalszym ciągu internet przepełniony jest negatywnymi opiniami. Zarówno tych osób, które publikują treści anonimowo jak i tych, które decydują się na podzielenie się swoją opinią pod pseudonimem czy też prawdziwym imieniem i nazwiskiem. Dlaczego pozytywne komentarze w sieci są tak rzadkiem widokiem?

Komentarze i opinie w sieci

Oczywistym jest fakt, iż oszczercze komentarze w internecie to duży problem wizerunkowy dla wielu firm czy marek. Dlatego też wiele firm oferuję usługę polegającą na dodawaniu pozytywnych komentarzy w sieci, na profilach marek w sociel mediach czy też na stronach opiniotwórczych. Jest to oczywiście tak samo nieuczciwy zabieg jak ten, który zakłada, iż konkurencyjne firmy publikują negatywy.

Dlaczego publikowanie pozytywnych komentarzt w sieci to łamanie prawa?

Pozytywne komentarze w sieci publikowane na zlecenie łamią prawo. Zapytacie jak to? Otóż jest to naruszenie art. 3 ust. 1 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. W myśl tegoż artykułu, zlecenie pracownikowi czy też firmie zewnętrznej publikację komentarzy czy to właśnie pozytywnych czy też negatywnych w obu przypadkach może naruszać interes innego przedsiębiorcy lub klienta!

KONTAKT / AUTOR
czysciemy internet
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.